Chef Dilek Sizlerle!

Uzun uğraşlardan sonra

17 Şubat 2010 | Yazan:Chef Dilek | Kategoriler:Genel, Serbest

Bizde uzun uğraşlardan sonra MUTFAĞIN DİLEĞİ olarak öncelikle broşürümüzde ufak tefek değişiklikler yaptık. Bir kaç ekleme ilave edip dış kapak rengini değişdirdik. Umarım daha etkin olurda kişilere daha kolay ulaşır.

mutfagin-dilegi-ilan

Zaman ilerledikçe insanların yeme içme alışkanlıklarıda değişiyor. Herşeyde olduğu gibi yemek kültürüde kendi alanında çağ atladı diyebiliriz.

Füzyon mutfaklarıyla değişik tatların birbirine karışmasıyla klasik yemek anlayımız farklılıklar buldu diyebiliriz.

Kendimi o kadar mutlu hissediyorum ki bunu sizlerle paylaşmak istedim.Bir şeyler yapmak, üretip insanlara sunmak heralde hayatda en çok yapmak istediğim ve kolaylıklada yaptığım şeylerden biridir.Küçüklüğümden beri  misafire bayılırım. İnanırmısız annem anlatır kapıdan geçen insanlar bize neden gelmiyor diye ağlarmışım. Hep eve birileri gelsin, biz bir yerlere gidelim ikramlar yapılsın çocukluğumdan beridir bayıldığım olaylardan biridir.

Benim için mutfak tarif edilemez bir tutku diyebilirim. Kimilerine göre karın doyurmak, kimilerine göre geçiştireleçek bir öğündür. Ama benim için bir hayali gerçekleştirmek, kendimi ispatlamak, bende varım demektir. Hala yiyecek içecek sektöründe bayan personel yeterli değil çok acı bir gerçek olarak görüyorum bunu; erkek eğemenliğinde olan mutfaklarda bayanlara daha çok kontejan açılmalı diye düşünüyorum.

Aslında mutfakla ilgili o kadar çok yazacak şey va ki kelimeler az geliyor. Mutfak en güzel aşklardan biridir ona sevginizi verirseniz yaptığınız herşey süper ötesi  olur. Ben buna çok inanıyorum. Keyifsiz yapılan tüm işler beklentinin dışında olumsuz sonuçlar verir. O zaman ne yapıyoruz! yaptığımız tüm işlere dört elle sarılıp aşkımızı sevgimizi  katarak yemek  yapmak. Yine çok konuştum galiba inanırmısınız mutfak konu olunca çenem bir düşüyor sormayın gitsin. Heyacanımı inanın sizlerle çok paylaşmak değişik ürünler yaparak sizlerin beğenisine sunmak istiyorum. ŞİMDİLİK KALIN SAĞLICAKLA…

Etiketler: ,

Yorum Yaz