Chef Dilek Sizlerle!

Merhabalar

24 Kasım 2010 | Yazan:Chef Dilek | Kategoriler:Genel

Yine ben mutfağın dileğinden nacizane chef dilek

İçimde tarif edilemiyecek kadar büyük bir heyecan var ne olduğunuda tam olarak kestiremiyorum ama inanıyorum ki her şey çok güzel olacak…..

Bir çok tarif bir çok fotoğraf albümü birikti nereden başlayacağımıda inanın bilmiyorum. Her geçen gün bilgilerime bilgi katıp yapmak istediğim tatmak istediğim bir çok ürünü deneyip misafirlerin beğenisine sunuyorum. Çok olumlu geri dönüşümler alıyorum bazen şu şöyle olsa daha iyi olmaz mı yada ben böyle yapıyorum daha lezzetli oluyor diyorlar ve eleştirilerini açık ve seçik ifade edebiliyorlar. Olayların böyle olması inanın beni çok mutlu ediyor. Nihayetinde eleştirilere açık olmak lazım bu meslekte bir çok kişinin severek yediği bir ürünü bazıları beğenmeye bilir, bu durumlarda da kişinin neyi sevmediğini nasıl bir şey arzuladığını bilmek gerek bu da nasıl olucak tabikide o kişinin bekletisinin ne olduğunu bilmeden geçer…

Geçenlerde devamlı yaptığım bir tatlıyı bir misafir beğenmemiş ve devamlı yediği bir tatlıymış. Bende bunun kişiden olabileceğini söyledim insanın damak tadının bile ayarı vardır bugün çok severek yediğimiz dilimizden düşürmediğimiz bir ürün ertesi gün hiç beğenmediğimiz bir ürün olabilir. Bunun altında bir çok faktör yatabilir çok keyifli bir ortamda yenen bir çok ürün çok lezzetli olabilir başka bir gün yenen aynı ürün keyifsiz olabilir. Damak tadımız bile farklılıklar yaratabilir hasta olmuş olabiliriz, canımız o an bir şeye takılmış olabilir, iş yerinde sorun olabilir, iştahımız olmayabilir vs… Bir çok şey sıralanabilir… Yapılan bir çok tatlı vs… Ölçüsüz ve tarife uygunsuzluk olmayacağından bir çok sebep teşkil edebilir…

Hayat o kadar acımasız ki bazen düşündüğün şeyleri söyleyememek insana acı veriyor. Böyle durumlarda da ifade özgürlüğün kısıtlanıyor. Ne mutlu ki internet bu sorunu biraz olsun hafifletti.

Zaman her geçen gün hayatımızdan bir parçayı alıp götürüyor biz ne yapamıyoruz zamanı durduramıyoruz siz peki zamanı durdurmak isteseniz ne yapmak isterdiniz duygu ve düşüncelerinizi benimle paylaşmaya mutfağın dileğinde yayınlanmaya ne dersiniz hade ne bekliyoruz siteyi ziyaret edin bana da değişik konularda yol gösterin sevgili okurlar yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum Yaz